W celu poprawnego działania witryny stosujemy pliki cookies (ciasteczka). Więcej informacji w Polityce Prywatności.

Rozumiem

NAUCZ SIĘ JEDNEGO DZIAŁU MATEMATYKI WYŻSZEJ W 3 DNI
 Wystarczy uczyć się na przykładach, a teorię OGARNĄĆ przy okazji
Na pokładzie mamy już 30 000 studentów. Dołącz i Ty!

Kategorie zadań z rozwiązaniami z matematyki wyższej

Finanse - zadania z rozwiązaniami

Przedsiębiorca ulokował w banku 10 000 zł na 3 miesiące. Oprocentowanie rachunku bankowego wynosi 4% w skali roku. Jaką kwotę odsetek uzyska przedsiębiorca po zakończeniu lokaty przy kapitalizacji odsetek na okresu jej trwania?

Zobacz rozwiązanie >>

Na rachunek oszczędnościowy wpłacono kwotę 1000 zł na 7% w skali roku (bez kapitalizacji odsetek). Jaki będzie stan konta po upływie 3 lat?

Zobacz rozwiązanie >>

Jaką kwotę wpłacono na konto oszczędnościowe, jeśli po upływie 2 lat otrzymano 1000 zł przy oprocentowaniu 10% w skali roku (bez kapitalizacji odsetek)?

Rozwiązanie widoczne po rejestracji

Jakie powinno być oprocentowanie, aby zainwestowany kapitał początkowy w wysokości 800 zł wzrósł po 4 latach do 1200 zł (bez kapitalizacji odsetek)?

Rozwiązanie widoczne po rejestracji

Przedsiębiorca zaciągnął kredyt w wysokości 10 000 zł na 4 lata, który jest oprocentowany według nominalnej stopy procentowej w wysokości 12% i ma być spłacany w 4 stałych ratach płatnych na koniec każdego roku. Obliczyć:

(a) roczne raty spłaty
(b) odsetki płatne w każdej racie
(c) łączną kwotę odsetek za cały okres spłaty
(d) kwoty płatności w każdym roku spłaty
(e) kwotę pozostałego do spłaty kredytu po spłaceniu kolejnych rat

Zobacz rozwiązanie >>

Jesteś w dziale Finanse zadania z rozwiązaniami

W tej kategorii znajdziesz zadania z finansów, w tym zadania dotyczące wartości pieniądza w czasie oraz kredytów i długów. Wszystkie zadania rozwiązane są krok po kroku, a we wskazówkach znajdziesz potrzebne wzory, pojęcia, definicje i wyjaśnienia. Pod każdym rozwiązaniem zadania masz możliwość dodania swojego komentarza, w którym możesz zapytać o jakiś fragment rozwiązania. Tak więc masz możliwość wyjaśnienia wszystkich wątpliwości i problemów. Powodzenia w zrozumieniu matematyki finansowej.