W celu poprawnego działania witryny stosujemy pliki cookies (ciasteczka). Więcej informacji w Polityce Prywatności.

Rozumiem

NAUCZ SIĘ JEDNEGO DZIAŁU MATEMATYKI WYŻSZEJ W 3 DNI
 Wystarczy uczyć się na przykładach, a teorię OGARNĄĆ przy okazji
Na pokładzie mamy już 30 000 studentów. Dołącz i Ty!

Witaj,

chciałbym Ci serdecznie podziękować, że poświęcasz swój cenny czas czytając te słowa. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy i setkach godzin spędzonych na rozwiązywaniu zadań, oddaję w Twoje ręce stronę Obliczone.pl. Masz teraz dostęp do ponad 580 zadań z rozwiązaniami z matematyki wyższej. Nie było łatwo, ponieważ stronę tworzę sam i pewnie nie udało by się to bez wsparcia mojej żony Kasi. Kasia i Sebastian

Wierzę, że Obliczone.pl pomoże Ci lepiej przygotować się do kolokwium i/lub egzaminu z matematyki wyższej. Na tej stronie możesz nauczyć się większości wymaganych na studiach schematów rozwiązywania zadań z algebry, analizy czy równań różniczkowych.

Prowadzę również stronę orzelzmatmy.pl, gdzie tworzę kursy wideo z matematyki wyższej. Obie strony wzajemnie się uzupełniają i wierzę mocno, że korzystanie z nich pomoże każdemu studentowi, który chce się nauczyć matematyki wyższej.

Na koniec kilka słów o mnie. Szkołę średnią ukończyłem w Bystrzycy Kłodzkiej. W 2009 roku ukończyłem matematykę, specjalność finansowo-ubezpieczeniową na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. W tym samym roku rozpocząłem doktorat i jednocześnie 2-letnie studia magisterskie na kierunku: Mathematics for Industry and Commerce (Matematyka dla przemysłu i gospodarki), które ukończyłem w 2011 roku. Tytuł doktora nauk matematycznych otrzymałem w marcu 2014 roku.

Przez 5 lat prowadziłem ćwiczenia z przedmiotów matematycznych i informatycznych na Politechnice Wrocławkiej. Następnie przez pół roku współpracowałem z Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii (ICNT) na UMK w Toruniu, gdzie badałem własności matematyczne indeksów służących do lokalizacji źródeł aktywności mózgu. Obecnie zajmuję się rozwijaniem własnej firmy.

W 2009 roku moja praca magisterska pt "Analysis of the Black-Scholes equation" uzyskała nagrodę II stopnia w konkursie Polskiego Towarzystwa Matematycznego (PTM) z zastosowań rachunku prawdopodobieństwa i statystyki matematycznej. Wtedy po raz pierwszy zostałem poproszony o krótki wywiad w Gazecie Wrocławskiej.

W czasie studiów doktoranckich otrzymałem nagrodę dla najlepszych doktorantów Politechniki Wrocławskiej (2 razy), stypendium w ramach projektu "Przedsiębiorczy doktorant" oraz stypendium im. Hugona Steinhausa. W ramach projektu "Przedsiębiorczy doktorant" współpracowałem z Centrum Badawczo-Rozwojowym Cuprum KGHM we Wrocławiu, szczególnie ze św. pamięci dr Januszem Nowakiem z Zakładu Nowych Technologii Energetycznych.

Jestem współautorem 8 publikacji naukowych, które w większości napisałem wraz z matematykami z Centrum im. Hugona Steinhausa. Publikowałem w takich czasopismach jak Journal of Statistical Physics, Acta Physca Polonica, Journal of Statistical Mechanics, Physica A oraz Physical Review E

Chciałbym, żebyś pamiętał/pamiętała, że jestem tylko człowiekiem i tak jak każdy popełniam błędy. Dlatego nie wahaj się do mnie napisać jeśli znajdziesz jakiś błąd na stronie obliczone.pl. W ten sposób pomożesz innym użytkownikom, a ja będę Ci za to bardzo wdzięczny :-)

Pozdrawiam Cię z uśmiechem

dr inż.   podpis

Komentarzy (0)